Jak pogodzić pasję z nauką ?

Nauka, szkoła, zadania domowe. Szkoła to nie przelewki, a żeby coś osiągnąć trzeba poświęcać temu dużo czasu. Dlatego dużo osób twierdzi, że nie da się pogodzić nauki z pasją.

Jako osoba, wychowana na tańcu, uczęszczałam na kilka treningów po 2h w tygodniu, kosztowało mnie to sporo wysiłku nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Zawsze jakoś dawałam rade pogodzić pasję z nauką – i robię to dalej. Jak ?

Zawsze uważałam, że możliwość pogodzenia tych dwóch rzeczy, nie jest prosta, jednak jak zaobserwowałam przez te lata, które trenuję, sprowadza się do dwóch ważnych kroków.

Krok 1 – wszystko zależy od Ciebie i Twojego samozaparcia

Nie kieruj się twierdzeniem „Co masz zrobić dziś, zrób jutro”, ale przeciwnie  ucz się i odrabiaj lekcje na bieżąco, niczego nie odkładaj. Jeśli chce się coś osiągnąć, nie tylko w swojej pasji, ale też w nauce, trzeba tego chcieć i dążyć do wyznaczonych celów.

Krok 2 – organizacja czasu

Pogodzenie pasji i szkoły niestety zazwyczaj skutkuje popadaniu w rutynę „wstaję, jem, szkoła, obiad, trening, nauka”. Dlatego trzeba umieć zorganizować sobie czas tak, aby było gdzieś miejsce na odpoczynek. Przy organizacji czasu dobrze sprawdza się ułożenie planu dnia oraz wyznaczenie zadań i ich hierarchii ważności. Powinno się też zrezygnować z zadań, które są bezproduktywne i zabierają czas.

 

Podsumowując, pogodzenie pasji i nauki to zadanie niełatwe, ale do zrobienia. Pamiętajcie również o tym, że szkołą jest ważna i nie powinniśmy jej zaniedbywać, bowiem „nauka to potęgi klucz” 🙂

xoxo, Liv

 

 

Reklamy

3 thoughts on “Jak pogodzić pasję z nauką ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s